2.1 4 F-L-I-P pillérek

A 4 F-L-I-P pillér biztosítja, hogy a pedagógusok megfelelő ismeretekkel, készségekkel és forrásokkal ellátva képesek legyenek a fordított osztályteremben történő tanításra.

Az első pillér a Rugalmas tanulási környezet szükségességét jelenti, a második pillér a FTC-vel alkalmazható Tanulási tartalom gondos kiválasztásának szükségességét mutatja, a harmadik pillér pedig az intézmény, a tanszék és a tanulócsoport életképes tanulási kultúrájának meglétét kéri. Végül pedig az FTC soha nem valósítható meg szakképzett oktatók nélkül.

A tanóra tervezésének első lépése, hogy átgondoljuk, mi van már meg, mit akarunk elérni (a tanóra céljai) és hogyan kell cselekednünk (az esetlegesen megszervezendő, előkészítendő tevékenységek). Ez azt jelenti, hogy minden oktatási tervezésnek ugyanazokat az eljárásokat kell követnie (legyen szó hagyományos vagy a fordított módszertan alkalmazásáról). Továbbá, az oktatási célok elérése érdekében döntő fontosságúvá válik az aktuális kontextus és a különböző érintett szereplők felismerése.