2.3.1 Miért fordítsuk meg? (olvassa el, kövesse az utasításokat, végezze el a feladatot és exportálja az oldalát)

A fordított osztálytermi megközelítés egy diákközpontú modell, amelynek célja a diákok elkötelezettségének növelése, a hagyományos osztálytermi tanítási megközelítés megértése és megfordításának ösztönzése.

Ez a modell az ismeretek gyakorlati alkalmazására összpontosít az óra során. A nagy létszámú osztályokkal rendelkező oktatók különösen hasznát vehetik a módszernek, mivel Schullery et al. (2011) szerint a passzív, akár 300 hallgató számára tartott előadásos modellről áttértek az aktívabb tanulásra kisebb csoportokban, amelyeknek lehetőséget biztosítottak arra, hogy felkészülten jöjjenek az órára.

Az aktív tanulás megköveteli a diákoktól, hogy értelmes tanulási tevékenységeket végezzenek, és a tudás gyakorlatiasabb felhasználásán gondolkodjanak.

A flipped classroom modell számos lehetőséget biztosít a tanulókkal való személyes interakcióra is, hogy a magasabb rendű készségek (Lage et al. 2000) fejlesztése az elemzés, az értékelés és az alkotás (Bloom taxonómiája) révén fokozódjon.

Forrás: Flipped Classrom in Practice EN.pdf (europa.eu), 15 o.

Olvassa el a következő információkat, kövesse az utasításokat, végezze el a feladatokat, és exportálja az oldalát. A gyakorlatok elvégzésével mélyebb ismereteket szerezhet a fordított osztálytermi megközelítés előnyeiről. Mentse el a dokumentumot.